Home Aktualności „Od serca do serca”. Wiera Gran

„Od serca do serca”. Wiera Gran

by sztetlFalenicaAdmin

Recital Moniki Chrząstowskiej

Akompaniament: Kuba Chmielarski – gitara, Bartozzi Wojciechowski – bas, Rafał Stępień piano

WCK Filia Falenica „Kulturoteka”, sala widowiskowa

22.10, godz. 19.00

„Od serca do serca” to tytuł recitalu Moniki Chrząstowskiej, który został stworzony na bazie repertuaru Wiery Gran.

Wśród utworów słynnej gwiazdy przedwojennych kabaretów, pieśniarki żydowskiego pochodzenia usłyszymy ,,Tango Notturno”, ,,Trzy listy”, ,, La vie en rose” – piosenkę z repertuaru Edith Piaf, którą Wiera Gran śpiewała pod tytułem ,,Gdy w ramiona bierze mnie” – a także m.in. utwór ,,The Man I love” G. Gershwina, śpiewany z tekstem M. Hemara ,,Człowiek, którego kocham”.

Koncert Moniki Chrząstowskiej wzbogacony jest prowadzoną narracją na temat epizodów z życia prywatnego i zawodowego Wiery Gran, opartą na książce Agaty Tuszyńskiej ,,Oskarżona Wiera Gran”.

Monika Chrząstowska – artystka obdarzona mocnym, głębokim głosem i temperamentem lirycznym. Na scenie najpiękniej brzmią w jej wykonaniu tanga, żydowskie ballady i nastrojowe utwory w jazzowych aranżacjach. Obecnie jest aktorką Teatru Żydowskiego w Warszawie. Współpracowała z Teatrem Rampa w Warszawie i Teatrem Rozrywki w Chorzowie.

Paweł Leszczyński – absolwent Akademii Muzycznej im, Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Występuje jako akordeonista i pianista w repertuarze klasycznym i jazzowym.

Bartozzi Wojciechowski – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Basista klasyczno-rozrywkowy, obecny na scenie od szesnastego roku życia. Współpracował z takim artystami jak Tomasz Stańko, Funksters, Mosquitoo, Goya, Marysia Sadowska, Anita Lipnicka, Gordon Haskiell, Robert Chojnacki. Pomaga konfigurować sprzęt dla muzyków i przedstawicieli innych dziedzin sztuki, takich jak architektura, fotografia, film.

Obowiązują bezpłatne wejściówki.

You may also like

Leave a Comment