Home Aktualności Krav Maga dla młodzieży i dorosłych

Krav Maga dla młodzieży i dorosłych

by sztetlFalenicaAdmin

warsztaty z Wojtkiem Jeżem

WCK Filia Falenica „Kulturoteka”, sala taneczna

22.10, godz. 16:00

Podczas Sztetl Falenica zadbamy nie tylko o Waszego ducha i umysł, ale także o ciało!

Krav Maga to Izraelska sztuka walki polegająca na adekwatnym reagowaniu w sytuacji zagrożenia, której praktykę można rozpocząć bez względu na wiek czy sprawność fizyczną.

To sztuka walki określana jako hybrydowy system walki, opracowana na potrzeby Sił Obronnych Izraela (IDF). Czerpie z technik stosowanych w aikido, judo, karate, boksie i zapasach.

Jej ojcem był urodzony na Węgrzech izraelski mistrz sztuk walki Imi Lichtenfeld, który wykorzystał swoje szkolenie jako bokser i zapaśnik do obrony Żydów w Bratysławie przed grupami faszystowskimi w latach trzydziestych XX wieku. Krav Magę rozwinął bazując na swoim doświadczeniu w walkach ulicznych.

Po imigracji na tereny Brytyjskiego Mandatu Palestyny (późniejszego Izraela, Jordanii i terytoriów Palestyńskich) pod koniec lat 40. szkolił żydowskie grupy paramilitarne, które wykazały się dużą skutecznością w wojnie o niepodległość Izraela.

Podobnie jak większość sztuk walki, Krav Maga zaleca adeptom unikania fizycznej konfrontacji. Jeśli jest to jednak niemożliwe lub niebezpieczne, promuje zakończenie walki tak szybko jak to możliwe.

Wojciech Jeż – instruktor sztuk walki jujitsu, ekspert systemów walki, wicemistrz kraju w VI Mistrzostwach Polski Sportu Jiujutsu, założyciel Szkoły Sztuk Walki Yawara, ukierunkowanej między innymi na treningi z dziećmi i młodzieżą.

You may also like

Leave a Comment