Home Aktualności Zakończyliśmy Festiwal Sztetl Falenica

Zakończyliśmy Festiwal Sztetl Falenica

by sztetlFalenicaAdmin

W niedzielę o godzinie 11.00 spod WCK Filia Falenica „Kulturoteka” ruszyła rowerowa wycieczka „Wzdłuż granic falenickiego getta”, którą poprowadziła Lidia Dańko.

W WCK Filia w Radości „Kulturoteka” zaprezentowaliśmy film dokumentalny „Portrecista” (2006), w reż. Irka Dobrowolskiego.
Po projekcji spotkanie z Anną Dobrowolską, producentką i autorką książki „Byłem fotografem w Auschwitz – prawdziwa historia Wilhelma Brassego” poprowadził Chrystian Orzeszko.

O tej samej godzinie w WCK Filia Falenica „Kulturoteka”, symbolikę tradycyjnej wycinanki żydowskiej podczas warsztatów plastycznych dla młodzieży i dorosłych, objaśniała Monika Krajewska.

W sali tanecznej „Kulturoteki” warsztaty podstaw Krav Magi dla młodzieży i dorosłych poprowadził Wojtek Jeż.

Również o godzinie 16.00 w Klubie Babel, na ul. Próżnej 5 odbyło się spotkanie z autorką książki „Świdermajerowie”, Katarzyną Chudyńską-Szuchnik. Wydarzenie towarzyszące zorganizowane przez Oddział Warszawski Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce.

Na zakończenie pierwszej edycji Festiwalu Sztetl Falenica zaprosiliśmy Was do falenickiej „Kulturoteki” na recital „Od serca do serca. Wiera Gran” w wykonaniu Moniki Chrząstowskiej aktorki Teatru Żydowskiego w Warszawie.
Artystce towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Kuba Chmielarski – gitara, Bartozzi Wojciechowski – bas, Rafał Stępień – piano.

Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa i entuzjastyczne przyjęcie wydarzeń, którymi wypełniliśmy cztery festiwalowe dni!

You may also like

Leave a Comment